junior CZECH MTBO team


Přejdi k navigaci


ŠVÉDSKO - tréninkový kemp


Ve dnech 8.-11. dubna juniorská reprezentace za doprovodu dospělé vyrazila do švédského ?husu, aby zde okusila první mapově ostřejší tréninky. Pod vedením Melouna (Petr Lukavec) jsme všichni vyrazili ve čtvrtek brzy ráno, abychom stihli noční middle. Ten se jel naštěstí nedaleko našeho ubytování, takže si všichni před startem ještě odpočinuli a po setmění se vyrazilo. Nočák se jel v čistém lese s velice hustou sítí a částečně i ve městě. Nejlépe se dařilo mezi juniory Kryštofovi, který skončil na třetím místě. Dále Tišnál s Čmeldou po větší chybě skončili na 9. a 10. místě. Mezi juniorkami čelní pozice ovládly naše holky a včele s Lamou obsadily první čtyři příčky.

Druhý den na nás čekala od půl osmé rozmanitá snídaně a poté se vyrazilo do Ystadu na klasickou trať s hromadným startem. Závod se jel na tankodromu, kde ještě pár dní před kempem muselo probíhat cvičení, jelikož hned po příjezdu na shromaždiště na nás vybafla kolona tahačů s tanky :D. Díky cvičišti, tedy bylo povoleno jezdit kudy člověk chtěl (jen na žlutých prostorách). Mezi juniory jel opět nejlépe Kryštof, který po náročném finiši nakonec vyhrál. Čmelda skončil 4. A Tišnál kvůli technické chybě na vidlici 9. Mezi juniorkami ovládla první dvě místa Maruška s Majdou, který nadělily třetí 7 minut. Anča skončila 4. následovaná 5. Lamou. Po longu jsme se vydali zpět do ?husu a po obědě z vlastních zásob a krátkém odpočinku, jsme se vydali do lesů nedaleko městečka Yingsjö. Tam nás čekal supersprint, který měli všichni stejný. Ten se jel na mapě s měřítkem 1:1500, tedy kdo do toho trochu šlápl, ten dojel úplně do kytek :D. Nejlépe se do toho mezi kluky dostal Čmelda, který skončil druhý. Tomáš skončil na také velice pěkném 5. místě následován 11. Kryštofem. Juniorky opět ovládly svojí kategorii a včele s Maruškou skončily na prvních čtyřech místech. Po závodech se jel na stejném místě trénink typu sudá lichá. Po něm jsme se všichni jeli vyjet po svých zpět do ubytka.

Třetí den jsme ve stejný čas opět vyrazili na snídani a poté na zkrácenou do městečka Degeberga. Zkrácená se jela v netypickém nadměrně kopcovatém terénu. Ale ani to nevadilo našim jezdcům. Mezi juniory opět skvěle Čmelda, který skončil druhý, hned za něj se dostal Tišnál. Kryštof a Tom, taktéž jeli výborně a skončili 8. a 5.. V holkách opět svou famózní formičku potvrdila Maruška, která opět vyhrála. Na 3. místě skončila Lama, za kterou hned na 4. místě skončila Majda. Stejně jako předešlí den jsme jeli na krátký odpočinek a obídek do ?husu a odpolko na trénink, který se jel na stejné mapě jako noční. Trénink se jel po skupinkách na fárstovaných okruhách. Ihned po něm následovala kvalifikace v píchači. Nominaci měla jistou Maruška, která vyhrála sprint. Dále se podařilo nominovat jen Dukoj. Finále se jelo večer od 20:00, kde nastoupili oba naši borci za veliké podpory českého teamu.

Čtvrtý a poslední den jsme ihned po snídani začali balit a pomalu nakládat některé věci do aut. Okolo 9 hodiny jsme společně vyrazili na poslední middle, který se jel nedaleko ?husu. Terén byl typický švédský. Zvlněný terén s hustou sítí malých cest. V závodě se dařilo nejvíce Čmeldovi, který opět skončil druhý. Kryštof skončil 14., Tomáš 22. A Tišnál kvůli zranění nedojel. V holkách opět kralovala Maruška následovaná 3. a 4. Lamou s Majdou. Po závodě jsme se rychle odebrali zpět na ubytko dali rychlo sprchu a vyrazili zpět směr Trelleborg a dále Česká republika. Cesta byla poklidně dlouhá :D a až na malé zaváhání navigátora v Berlíně i bezproblémová.


JWOC 2010 Montealegre Portugalsko
MS PORTUGALSKO 2010

EYOC + EJOC Gdańsk Polsko
Evropský pohár 2010

MTB-O Camp Dansko
Tréninkový kemp 2011

Český svaz orientačních sportů - sekce MTBO
Český svaz orientačních sportů